PORZĄDEK MSZY ŚW.:
niedziela — 8:00
środa w ostatnim pełnym tygodniu miesiąca— 17:00
(nie ma Mszy Św. od Bożego Narodzenia do Środy Popielcowej)
Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok), Boże Ciało, Wszystkich Świętych — 15:00
Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej),
Środa Popielcowa,
Św. Apostołów Piotra i Pawła,
Wszystkich Wiernych Zmarłych,
Niepokalane Poczęcie NMP — 17:00
HISTORIA KOŚCIOŁA:
Kościół filialny
pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Łośnie
w parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodawie
„Ochraniaj Panie swój lud ufający opiece Twoich Apostołów Piotra i Pawła oraz strzeż go nieustanną opieką.” (Modlitwa do Świętych Apostołów Piotra i Pawła)
W Łośnie, na niewielkim wzgórku, otoczony wysokimi drzewami wznosi się XIX-wieczny kościół. Pierwotnie był to zbiór protestancki, który 28 czerwca 1945 roku Zarząd Gminy w Kłodawie przekazał katolikom. Już 29 czerwca 1945 roku poświęcił go ks. Michał Kądziołka. Dziś jest jednym z trzech kościołów filialnych parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodawie.
Murowany budynek, wzniesiony w stylu neogotyckim, jest przedmiotem troski mieszkańców Łośna i kłodawskiego proboszcza ks. Tadeusza Stachury. To dzięki ich staraniom świątynia przyciąga wzrok przechodniów staranną elewacją, wyróżniającą budynek spośród bujnej zieleni. Jednonawową bryłę kościoła pokrywa dwuspadowy dach. Na przylegającej do nawy wieży wiszą dwa dzwony uruchamiane ręcznie — duży o średnicy 82 cm i mniejszy o średnicy 67 cm, wykonane w 1879 roku przez firmę Gruchl.
Uwagę skupia tu drewniany ołtarz główny z obrazem przedstawiającym świętych apostołów Piotra i Pawła — patronów kościoła — w części centralnej oraz figurami Najświętszego Serca Pana Jezusa (po lewej) i Najświętszej Maryi Panny (po prawej). Wśród kościelnych utensyliów znajduje się zabytkowy krucyfiks ołtarzowy i obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zawieszone na ścianach bocznych stacje Drogi Krzyżowej przypominają historię śmierci Jezusa Chrystusa. Naprzeciw ołtarza głównego na drewnianym balkonie znajdują się 5-głosowe organy z 1908 roku. Wyrazem wspólnoty skupionej wokół świątyni są dwa sztandary zawieszone pod chórem.
Wiara mieszkańców wsi kształtuje się i rozwija przez udział w formacjach religijnych ministrantów, lektorów, Żywego Różańca, w grupie Przyjaciół Paradyża. Tak jak pozostali parafianie, mieszkańcy Łośna uczestniczyli w nabożeństwach z okazji peregrynacji relikwii Pierwszych Męczenników Polski w lutym 2002 roku oraz uroczystościach związanych z wizytą duszpasterską biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka w październiku 2006 roku. 29 czerwca (lub w najbliższą niedzielę po tym dniu) — w dzień odpustu ku czci apostołów Piotra i Pawła — wierni wspominają świętych patronów, filarów kościoła, którzy w swym życiu trwali w prawdzie i głosili ją innym. A na co dzień starają sie postępować według słów Chrystusa: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów” (Łk 5,4)